Děkujeme, že jste tady!

Máme rodinný podnik Kvítka v bytě & KERA ateliér, jsme sestřenice. Vedle ateliéru do našeho portfólia v červnu 2022 přibylo i keramické studio. Nikol je hlavou keramické sekce - značky KERA, je umělecká keramička, keramiku tvoří už přes 20 let. Veronika pečuje o kvítka a je duší Kvítek v bytě. Obě se společně staráme o firmu. S pomocí našich kolegů vedeme ateliér, kde vyrábíme vlastní keramiku, pěstujeme a prodáváme rostliny a provozujeme samoobslužné keramické studio v Brně.

Práce s keramikou a rostlinami nás nabíjí, vnitřně nás naplňuje a uspokojuje, vidíme v tom smysl a bereme za vlastní, že chceme tyto dvě věci mezi širokou veřejnost rozšiřovat a zájem o ně podporovat. Naší misí je vytvářet kolem sebe natolik zajímavá místa, že stojí za návštěvu i vám ostatním, kteří v Brně nežijete.

Naši kolegové

Abychom na všechno nebyly samy, rozšířily jsme náš tým o pár zkušených lidí. Pro Kvítka v bytě i KERA vybíráme takové kolegy, kteří dokážou vzít za práci, jsou zodpovědní a nemají strach pracovat samostatně. U nás nemáme zaměstnance, ale kolegy. Každý z nás má rovnocenný hlas a má možnost říct, co se mu líbí a co ne. U nás není prostor pro psaní mezi řádky a skryté hry. V týmu zachováváme férovost a upřímnost.

Po dlouhých letech nám došlo, že na to už nestačíme. Naštěstí teď usínáme s klidem na srdci, že jsme všichni společně vybudovali partu, která spolu dokáže mluvit, řešit problémy a učit se jeden od druhého. A když říkáme my, o kom ještě mluvíme?

 

Agáta

Agáta u nás pracuje nejdéle ze všech. Původně u nás začala středoškolskou praxi a aniž jsme se nadály, pracovala u nás naplno - prostě k nám přirostla. Agáta studuje krajinářskou architekturu, proto máme radost, že se od sebe můžeme vzájemně učit. Svou seniorní pozicí vládne všem postupům, které v práci máme, a tak pokud vám něco tvrdí, tak to s určitostí bude pravda. Zkušenostmi a houževnatostí si vysloužila naši důvěru při práci na externích zakázkách. Jestli u nás plánujete objednat rostlinnou zakázku, velice pravděpodobně ji bude mít na starost. Často ji a jejího pejska Sunnyho můžete potkat i v ateliéru, kde se oba právoplatně cítí jako ryby ve vodě.

 

Jakub

Jakuba pravidelně potkáte v Kvítkách jako parťáka při nákupu a taky jako manažera našeho ateliéru. První směny byl Jakub tichej jako pěna, možná si někdo z vás do teď myslí, že ho Jakub ani nepozdravil, ale to on jo, jen si to šeptal pod fouskem někde nahoře u přesazovacího stolu. Po pár měsících byl jak vyměněnej, na bazarech se teď nechává slyšet pro plnej aťas lidí, vyřvává covidový pravidla a nebojí se vám razantně říct, že vám to kvítko neprodá, protože máte podle něj doma moc tmu. Jakub studuje ekologickou a evoluční biologii se zaměřením na řasy, jeho barva vlasů proto není náhodná!

 

Viktorie

Viktorie prokázala velkou dávku houževnatosti, protože jsme spolu začali spolupracovat až při druhé příležitosti. Kde jsem předtím nechala hlavu? Vždyť Viktorie je neuvěřitelně zapálená pro rostliny, hltá všechen obsah plant influencerů a má velký přehled o aktuálních rostlinných trendech. Pohotově vám poradí při nákupu a doporučí vám to, co je pro vás nejlepší. O legitimitě jejích schopností vypovídá několikaletý starček, kterému se u ní doma daří! Na směny do ateliéru chodí se svým malým pejskem Alvinem. Viktorie při začátku práce pro Kvítka už byla dostatečně socializovaná, momentálně si ale vychvaluje, jaký má její práce blahodárný vliv hlavně na bojácného Alvinka.