VÝKUP ROSTLIN

Jednou při rozhovoru pro Český rozhlas padlo heslo #SLOWPLANT a od té doby se v tom vezem. Část rostlin si pěstujeme sami, něco kupujeme u místních pěstitelů, ale podstatnou část vykupujeme právě od vás.

Pokud máte rostlinné přebytky, zděděné rostliny, které nemáte kam dát, nebo se chcete zbavit monstery, co se příliš rozrostla ve vašem těsném obyváku, obraťte se na nás a napište nám na info@kvitkavbyte.cz. Pošlete nám rovnou i fotky a my se vám ozveme s cenovou nabídkou za vaše vymazlené kvítka.

 

Vykupujeme:

VELKÉ ROSTLINY (POKOJOVÉ I VENKOVNÍ)

ZAKOŘENĚNÉ ŘÍZKY RARITNÍCH ROSTLIN

SEMENA, CIBULE A HLÍZY ROSTLIN

POČETNÉ PŘEBYTKY

 

Nevykupujeme:

ROSTLINY, KTERÉ MAJÍ ŠKŮDCE

SAZENICE ZELENINY A PLODY

 

Postup výkupu:

1. V mailu (info@kvitkavbyte.cz) nám popište, co nabízíte. Přiložte fotky, na kterých jdou vidět všechny rostliny, které nabízíte.

2. Během pár dní se vám ozveme zpět s nabídkou ceny. Naše nabídka má platnost 14 dní.

3. Pokud s nabízenou cenou souhlasíte, nemusíte už nic mailem potvrzovat, stačí dorazit během následujících 14 dní do našeho ateliéru na Údolní 19 v otevírací době (PO, ST, PÁ 11-19, SO 14-19).

4. Rostliny, které k nám nesete prosím před výkupem nesprchujte, byť by byly zaprášené. Umyjeme si je sami. Musí být zasazené alespoň v plastovém květináči, nikoliv pouze vysazené v sáčku. Řízky rostlin musí mít bohatý kořenový bal, jinak rostliny nemůžeme vykoupit.

5. Kolegové rostliny zkontrolují, jestli nemají škůdce, případně infekce, a přeberou si je od Vás. Můžete si peníze nechat proplatit na dárkový poukaz, pokud máte záměr ho někomu věnovat, vyměnit za jiné rostliny ve výše uvedené hodnotě, nebo si nechat rostliny proplatit.

6. V případě proplacení, vám kolegové dají k podpisu Smlouvu o dílo, na základě které vyplácíme částky za výkup. Dílem se má na mysli vypěstování Vámi nabízených rostlin. Kolegové do smlouvy dopíšou částku, kterou jsme vám za rostliny navrhli, proto jim prosím ukažte naši společnou mailovou komunikaci. Peníze vám zašleme do 7 dní na účet uvedený ve smlouvě.