Plant Tribe od autorů Urban Jungle

Plant Tribe od autorů Urban Jungle

Igor Josif a Judith De Graaff se rozhodli vydat novou knihu. Byli to právě oni dva, kteří v roce 2017 odstartovali mánii #urbanjungle a donutili nás všechny stát se rostlinnými nadšenci a nadšenými pěstiteli.

Jejich prvotinu Urban Jungle jsme vždy braly s rezervou. Zprostředkované návštěvy několika rodin, ve kterých se pěstují pokojové rostliny, doplněné pár radami, jak se starat o rostliny působily spíše decentně. Kniha Urban Jungle ale skvěle splnila poslání, a to za nízkou cenu rozšířit trend pokojových rostlin mezi co největší skupinu lidí. 

S knihou Plant Tribe: Living Happily Ever After with Plants rozehráli Igor s Judith ale zcela jinou hru. Hru pro náročné, takovou, kterou ocení především milovníci designu a vkusu. Vazba i vnitřek odpovídá vysokým nákladům, které se následně projevují na konečné ceně. Litovat ale nebudete. Hned poprvé, co se nám Plant Tribe dostala do rukou, nás napadlo, že je to doslova Kinfolk mezi knihami o kvítkách.

Očekávejte stovky povedených fotek z nadčasových interiérů, které budete hltat očima. Fotografkou této knihy byla právě Jules Villbrandt, jako vždy je její práce dokonalá. Fotky zachycují detaily boho domovů, ale i takových, které měly být původně minimalistické, ale vše se zvrtlo a najednou útulnost přebila touhu po prázdném prostoru.

Plant Tribe se od Urban Jungle liší dost. Pozbývá encyklopedický výčet péče o konkrétní rostliny a návody na domácky tvořené vychytávky z oblasti pěstování. Společnou linkou jsou ale rozvolněné příběhy osob, do jejichž domovů se dostáváte. Tentokrát vás autoři ale nechtějí navnadit pro to, abyste se začali obklopovat rostlinami, ale aby se ti z nás - již obklopení zelení - identifikovali jako Plant Tribe. Naučte se své rostliny milovat, získávat z nich dobrou energie, štěstí, blahobyt a učit se s nimi kreativitě.

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.